Naujienos

Archyvas

BGI Consulting kartu su Finansų ministerija pristatė ES struktūrinių fondų poveikio Lietuvos ekonomikai vertinimo tarpinius rezultatus

2009 06 04

Seminare ES struktūrinių fondų poveikis Lietuvos ekonomikai pristatyti Finansų ministerijos užsakymu atliekamo ES struktūrinių fondų poveikio bendrajam vidaus produktui vertinimo metodai ir tarpiniai rezultatai. Pagrindinis šio vertinimo tikslas - įvertinti ES struktūrinių fondų poveikį BVP, įsisavinant ES struktūrinę paramą Lietuvoje, ir parengti rekomendacijas dėl ES struktūrinių fondų poveikio BVP didinimo 2007–2013 m. programavimo laikotarpiu.

Seminaro metu buvo pristatytas specialiai Lietuvai parengtas prognozavimo ir vertinimo modelis HERLIT (HERMIN metodika) bei pagrindiniai rezultatai gauti šio modelio pagalba, t.y. kokia apimtimi ES struktūriniai fondai paveikė BVP, ar investicijos buvo efektyvios lyginant Lietuvos rezultatus su kitomis ES valstybėmis, ko galime tikėtis iš 2007-2013 m. vykdomų struktūrinių fondų programų, ar struktūriniai fondai padės įveikti ekonominį sunkmetį?

Seminare taip pat buvo apžvelgti Lietuvos socialinės ir ekonominės situacijos pokyčiai nuo BPD įgyvendinimo pradžios, pokyčiai pagrindinėse valstybės socio-ekonominėse srityse bei makroekonominės tendencijos ir prognozės.

Pranešimus skaitė BGI Consulting ekspertai dr. John Bradley ir Edvinas Bulevičius. Taip pat DNB Nord banko vyriausias analitikas prof. Rimantas Rudzkis.